Sıklıkla Sorulan Sorular
Pars sistemi şu anki evime kurulabilir mi?
Evet. Yeni yapılmışlardan yıllar önce yapılmış olanlara kadar hemen hemen her eve duvarlarına zarar verilmeden ve kirletilmeden profesyonel montajcılarımız tarafından kurulabilir. Daha fazla detay için satıcınızla görüşün.
Merkezî elektrikli süpürge sistemimi sert tahtaları, vinilleri, seramik ve fayans yüzeyleri temizlemek için kullanabilir miyim?
Evet. Çıplak yüzey araçlarını kullanarak bu tip yüzeylerde etkili ve sorunsuz bir temizlik elde edebilirsiniz.
Pars Merkezî Elektrikli Süpürge Sistemi'min bakımını nasıl yaptırabilirim?
Pars sistemlerinin bakımı genellikle ücretsizdir. Yağlama ve temizlemeye ihtiyaç duymazlar. Pars filtreleri diğer yaygın filtre malzemelerinden 5 kat daha uzun ömürlüdür. Kendini temizleme özelliğine sahiptir. Filtre pisliği üzerinde tutmaz ve böylece Pars sistemleri her zaman ilk günkü gibi çalışır. Filtreler kalıcıdır. Tek yapmanız gereken yılda bir ya da iki defa pislik haznesini boşaltmak.
Pars Merkezî Elektrikli Süpürge Sistemi nasıl çalışır?
Düşük ağırlık, güçlü temizlik ve daha yüksek hava kalitesi yaratmak için, Pars güç ünitesi çoğunlukla bodruma veya garaja yerleştirilir ve evde uygun yerlere yerleştirilen soketlere süpürge borularıyla bağlanır. Hortumu sokete sokun. Sistem, hortum tutacağındaki bir tuşla çalışır. Tozlar yaşam alanından tamamen uzaklaştırılır ve güç ünitesinin pislik haznesine toplanır.
Pars sistemi ev içi hava kalitesini nasıl yükseltir?
Pars Merkezî Elektrikli Süpürge Sistemleri'nin alerji semptomlarını %61'e kadar azalttığı Kalifornia Üniversitesi tarafından klinik olarak kanıtlanmıştır. Pars sistemleri normal süpürgelerden daha büyük ve 5 kata kadar daha güçlü bir motora sahip oldukları için pislik ve tozları yoketmede daha etkilidir. Tozlu havayı dolaştıran geleneksel elektrikli süpürgelerin aksine Pars sistemleri kir, toz, akar, polen, hayvan tüyü ve diğer alerjenlerin tamamını evinizden uzaklaştırıp genellikle garajda bulunan bir hazneye taşır ve hava kalitesini yükseltir.
Ne kadar sokete ihtiyacım var?
Çoğu evde hortum ve eklentilerin her yere ulaşabilmesi için 3 soket yeterli olmaktadır. Stratejik olarak konumlandırılan her soket size 230-260m² alan temizleme imkanı sunar. Güç ünitesi de kendi etrafındaki alanın kolaylıkla temizlenebilmesi için ekstra olarak entegre bir soket bulundurur.
Hortumun kullanımı kolay mıdır?
PARS temizlik setleri ve hortumları son derece hafiftir ve tabandan tavana bütün evin temizlenmesi için taşarlanmıştır. Taşınabilir süpürgelerde bulunan kısa ve ince kablo ve hortumların aksine PARS çarpmaya dayanıklı hortumlar bütün dolaşma ve dönmelere karşı dayanıklıdır.
Evin her yerinde aynı emiş gücü sağlanıyor mu?
Evet. Düzgün olarak kurulmuş PARS sistemi, güç ünitesinden ne kadar uzakta olursanız olun bütün soketlerde aynı emiş gücünü sağlar ve zaman içinde yok olmaz, azalmaz.
Ne tür temizlik eklentileri ve araçları bulunuyor?
PARS size tavan fanlarından küçük el fırçalarına ve bilgisayar klavyeleri için mini süpürgelere kadar hemen hemen bütün temizlik ihtiyaçlarına cevap verecek eklentiler ve araçlar sunar. Hatta PARS hortumlarına takabileceğiniz hayvan tüyü temizleme arçları bile mevcuttur. Eklenti ve aksesuarlarla daha ayrıntılı bilgiyi en yakınınızdaki PARS satıcısından edinebilirsiniz.
Bana en yakın PARS satıcısına nasıl ulaşabilirim?
Web sitemizdeki iletişim ya da bayiler sayfasını kullanarak basize en yakın bayilerimizin listesine ulaşabilir ya da bizi arayarak daha detaylı bilgi alabilirsiniz.
Kırık valf kapağı yenilenebilir mi?
Güç ünitesi üzerinde kırılan parçalar sadece PARS yetkili servisleri tarafından değiştirilebilir. Eğer duvardaki soket kapağı kırılırsa duvar soketinin tamamen değiştirilmesi gerekir. Bunu servis ekiplerimiz yapabilir ya da sadece düşük voltaj barındıran soketleri siz de değiştirebilirsiniz.
Hasarlı bir hortum tamir edilebilir mi?
Eğer hortumun üzerindeki anahtarda veya hortum tutacağında bir hasar söz konusu ise, modelin yedek parçası bulunabildiği taktirde servis ekiplerimiz onarım yapabilir. Ancak yırtılmış ya da zedelenmiş bir hortum tamir edilse bile eski performansı vermeyeceğinden yenisiyle değiştirilmesi kesinlikle tavsiye edilir.
Merkezî elektrikli süpürge sistemimin borularından bir koku alıyorum. Bunun sebebi ne olabilir, ne yapabilirim?
Merkezî elektrikli süpürge sisteminizin boruları bazen koku tutuyormuş hissi verebilir. Bunun sebebi tesisattaki hayvan kılı vb. şeylerden kaynaklanan nem olabilir. Bu tip tesisatların temizlenmesinde kullanılan özel havlulardan satın alarak sırasıyla duvarlarınızdaki bütün soketlerden emdirerek hem koku yapan birikintilerden, hem de varsa küçük tıkanıklıklardan kurtulabilirsiniz. Böyle bir ürün kullanıyorsanız lütfen önce toz haznesini boşaltın. Havlu tam olarak emildikten sonra makinanın içinden almayı unutmayın. Gerekirse bazı tıkanıklıklardan makina üzerindeki servis soketini kullanıp ters vakum yaparak da kurtulabilir ve tesisatı temizleyebilirsiniz.